Сайт вчителя початкових класів Непомнющевої Ірини Іванівни

 

Школа постави урок фізичної культури в 3-В класі
Тема: Школа постави.

Мета: розширити знання учнів про формування правильної постави; розучити комплекс вправ для зміцнення м'язів спини, живота; розвивати почуття дружби і колективізму; прищеплювати бажання виконувати вправи для формування правильної постави.

Навчальні завдання:

Наприкінці заняття учні повинні:

  • виконувати комплекс вправ для розвитку м'язів спини;
  • дотримуватись правил

Обладнання і матеріали:

  • зошит ”Фізкультуркін у Спортивній країні”
  • гімнастичні палиці;
  • килимок;
  • проектор, комп'ютер;
  • папір, ручки, маркер.

                                                        Хід уроку

  1.        I.            Вступна частина

1. Знайомство

Вправа “Сонечко”

На окремих аркушах паперу кожен учень малює сонечко. А на його променях пишуть прикметники, що характеризують особисті риси характеру( добрий, веселий, сміливий і т.д.) В середині сонечка пишуть “Найкраще я вмію ...” Потім кожна дитина промовляє все, що написала в аркуші.

2. Привітання

- А зараз для ще кращого знайомства пограємо у гру “Привітання”

- Привітайтесь ті, хто любить танцювати!співати!кого звуть Дмитро!у кого волосся пшеничного кольору!у кого є сестра! Є брат!У кого голубі очі!в одязі присутній червоний колір! І т.д.

 

3. Правила

- Сьогодні на нашому незвичайному уроці нам знадобляться правила. А для чого взагалі потрібні правила? Так , звичайно для порядку! Ось тепер ми разом з вами складемо такі правила і запишемо їх на плакаті.

- Посміхатись один одному.

- Говорити по черзі ;

- Вміти слухати і чути інших;

- виконувати правило піднятої руки;

- працювати разом і т.д. (на плакаті, заздалегіть прикріпленому на дошці, маркером записуються правила)

  1.     II.            Основна частина

1. Мозковий штурм

- А чи знаєте ви, що потрібно робити,щоб ваша постава була правильною?

- Згадайте Сашка Скаліозкіна, з яким ми познайомились на минулому уроці. Яку хворобу виявив лікар у Сашка? Чому це сталось?

2. Інформаційне повідомлення

- Порушення постави у дітей, як правило, починають формуватися з початком шкільного життя. При порушенні постави, якщо відбувається “перекіс” у хребті, в першу чергу страждають дихання і травлення, утруднюється мозковий і переферійний кровообіг, порушується робота серця, можливе опущення нирок. У майбутньому це призводить до хронічних захворювань органів, вимушених працювати у “викривленому” просторі. Постава формується протягом усього періоду росту, тобто від народження до 18-20 років.(розповідь супроводжується презентацією)

3. Руханка

Під музичний супровід діти, утворивши коло, роблять один одному масаж. Через хвилину напрямок руху змінюється.

 

 

4. Робота в групах.

Об'єднання учнів у 4 групи (осінь, зима, весна, літо). Кожна команда розробляє комплекс вправ для формування правильної постави з окремим предметом. Презентація.

  1.  III.            Заключна частина

1. Рефлексія

Гра “sms”. На плакат із зображенням мобільного телефону діти прикріплюють папірці з записами про те, що найбільше сподобалось на уроці.

2. Прощання

Урок добіг свого кінця. Тому зараз ми попрощаємось до наступної зустрічі ось такими словами “ Про своє здоров'я дбай, здоровим сильним виростай!”

 

 

 Создан 06 ноя 2016